מתקני המלון

המלון הירושלמי

70 שמות לירושלים, ומלון ירמיהו 33 נושא אותן בגאון. כל טרקליני המלון והאולמות, קרויים בשמותיה של ירושלים.
ממרפסת התצפית הפנורמית בקומת הבריכה, 
ניתן להשקיף על ירושלים מלמעלה ולהתרגש מקסמה של עיר הנצח.
מיקום המלון, 
ברובע הכניסה לירושלים ובמרחק הליכה קצרצר מאיזורי החיים השוקקים שלה, מעניק לנופשים חוויה ירושלמית קסומה.

"סובו ציון והקיפוה, ספרו מגדליה, שיתו לבכם לחילה פסגו ארמנותיה…"

החדרים

במלון קשת רחבה של סוויטות וחדרים מסוגים שונים. כל החדרים עוצבו במיוחד לאירוח מושלם וכוללים חשיבה על כל פרט – מהעיצוב המזמין ועד לאיכות המצעים.

בכל חדר מיני-בר ייחודי העובר אוטומטית למצב שבת למהדרין. מעל המיני בר פינת קפה מצויידת להנאתכם.

בכל חדר פינת נטילת ידיים מחוץ לשירותים בנוסף לכיור שבחדר הרחצה. מנורות הלילה הינן מנורות מיוחדות לשבת שבהן מנגנון ידני מיוחד המאפשר שליטה על וויסות האור עד להחשכה מוחלטת. מנורות השבת מהודרות לכתחילה.

בהדרכת גדולי הפוסקים, מציע המלון נרות אלקטרוניים ייחודיים להדלקת נרות שבת בהידור רב בחדרים. ניתן להדליק נרות רגילים בחדר האוכל.

הארונות שבחדרי האירוח מאובזרים במעמד לפאה, מנשא מתקפל למזוודה, כספת דיגיטלית ומטרייה.

בית הכנסת

בית הכנסת המפואר במלון נמצא בקומת הגלריה. בית הכנסת הייחודי שלנו תוכנן במיוחד כדי לזכור את קהילות הקודש החרבות. האדריכלות המיוחדת הינה בהשראת בית הכנסת בברודי שבגליציה, כאשר נוספו לו ארוכות המדגישות את הקשר הרב-דורי למרות קטיעת השרשרת בשואה הנוראה. כך, גופי התאורה הייחודיים מזכירים נרות נשמה הדולקים ללא הרף לזכר הקדושים.

בית הכנסת נחנך במלאת 84 שנים לליל הבדולח והוא נושא את שמו של דוד יזרעאל ז"ל אשר בעבודת הכפייה שלו במטבח מחנה ההשמדה, שם את נפשו בכפו כדי לאפשר לאדמו”ר חסידי שהקים במסירות נפש סוכה בתוך המחנה, לאכול ‘כזית’ לחם אותו הבריח עבורו מהמטבח.

ארון הקודש בבית הכנסת הובא ארצה מעיירה יהודית חרבה במחוז לודז'. ארון הקודש נבנה בעמל ובחיבת הקודש – כפי שמעידים עיטוריו העדינים, לפני כשלוש מאות שנים בעץ זול במיוחד, דבר המעיד על עניותם המשוועת של בני הקהילה. ארון הקודש שרד את אש החורבן וממשיך את דרכו בתוככי ירושלים כשהוא משרה הוד קדומים על המתפללים.

לצד בית הכנסת, אולם לקידושים ולבריתות, אשר בו ספרייה תורנית עם מגוון ספרי קודש, עיון ומוסר לתועלת הנופשים במלון. באולם הקידושים מוצעת שתיה חמה וקרה לאורחינו לאורך כל שעות היום והלילה.

 

הספא

בקומת הגג של המלון, מול תצפית מרהיבה, פועל הספא הייחודי שלנו. 

בריכה ענקית, חדר כושר מאובזר, חמאם טורקי, סאונה יבשה וחדרי טיפול. 

יש לשים לב לשעות המיועדות לגברים ולנשים.

הלובי

לרשות אורחינו לובי מפנק ורחב ידיים בנוסף לחללי ישיבה מול הנוף בכל קומות המלון. ניתן ליהנות בלובי גם משירות הקפיטריה המספק קפה, מאפה וארוחות קלות ומזינות. הקפיטריה פתוחה בימי א-ה לאורך כל היום מ-10:00 בבוקר עד 22:00 בלילה.

משרדי אורחים

לשירות אורחי המלון עומדים 11 משרדי אורחים, מאובזרים בריהוט ובציוד משרדי מלא, בהם ניתן לעבוד גם במהלך הנופש, לקיים פגישות עסקיות ועוד. משרדי האורחים זמינים לשימוש לפי שעות וממוקמים בקומת הגלריה.

מרכז כנסים ואירועים

טרקלינים ואולמות מפוארים לכנסים, אירועים ושמחות. הטרקלינים, בגדלים שונים ובהתאמה לכל אירוע, מצויידים בכל הנדרש לעריכת אירוע, יום עיון, כנס ייחודי וכדומה. לאורחי המלון מוצעות חבילות מיוחדות לעריכת אירועים במלון.

חדרי דירקטוריון

חדרי מנהלים דיסקרטיים לקביעת פגישות מרובות משתתפים. החדרים מאובזרים במסכי פלאזמה גדולים במיוחד ובכל הדרוש לפגישות עסקיות ודירקטוריון בגדלים שונים.

המשחקיה

בקומה 2 ממוקמת המשחקייה המאובזרת, הפתוחה במיוחד לשימוש הילדים ולנוחות ההורים.

הגינה

בפאטיו המלון בקומת הקרקע ממוקמת גינת המלון, בה ניתן להתרווח עם קפה של בוקר או עם יין של שעת בין ערביים, לשבת עם ספר או סתם למנוחה נעימה ולשכוח מההמולה הירושלמית שמהעבר השני.

החניון

3 קומות חניה תת קרקעית לשירות אורחי המלון, עם נגישות מלאה למפלס החניון ולמעליות הבניין.

נגישות

המלון, הפתוח גם להבראה לאחר אשפוז, הינו המלון הראשון בעולם המונגש כולו, על כל 18 קומותיו ועל כל מתקניו ואבזריו, בהנגשה מלאה לבעלי מוגבלות. גם קומת הספא והבריכה מונגשים. החדרים גדולים ונגישים ובכל חדר כורסה המאפשרת קימה נוחה ומעבר ממצב ישיבה לעמידה.

wifi

בכל רחבי המלון גישה חופשית ל-wifi מהיר, מכשירי הטלפון מחוברים ומאפשרים שיחות חינם מכל חדר.

סניף יד שרה

בקומה ח-1 סניף פעיל של יד שרה ובו שירות השאלת ציוד רפואי ושיקומי וכן מרכז תצוגה והדרכה לאבזור נכון של הבית בעת ההחלמה.